Polecamy

Telewizja na konsoli. Sprawdź, czy masz odpowiedni sprzęt!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przy użyciu konsoli możemy nie tylko zagrać mecz piłki nożnej czy wziąć udział w wyścigu F1, ale także je obejrzeć. Nowe generacje konsol to dużo więcej niż gamerski sprzęt mogą z powodzeniem służyć jako transmiter telewizji na żywo.

Wszystko, co należy wiedzieć o telewizji z poziomu Xboxa lub PS

Niemal wszystkie konsole, które kiedyś służyły wyłącznie do gier, są dzisiaj czymś znacznie bardziej złożonym i zapewniają dużo bardziej zróżnicowaną rozrywkę – możemy ich używać do oglądania transmisji na żywo, odtwarzania filmów, telewizji na żądanie, a nawet transmisji strumieniowej telewizji na żywo za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Jeśli zatem jesteśmy posiadaczami Xboxa lub PlayStation, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilku prostych krokach przekształcić je w centrum domowej zabawy dla każdego.

Telewizja na konsoli Xbox

Na wstępie warto podkreślić, że takie rozszerzenie dostępne jest tylko dla posiadaczy konsol Xbox One X, Xbox One S lub oryginalnej Xbox One. Żadna z nich nie działa jednak bezpośrednio z tunerami telewizyjnymi USB i jedynym sposobem na oglądanie telewizji na żywo jest użycie aplikacji, która pełni funkcję transmitera. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie aplikacji OneGuide. Ale po kolei.

Pierwszym krokiem jest zorientowanie się, czy nasz lokalny dostawca telewizji jest dostępny dla aplikacji OneGuide – bez tego całe nasze starania poszłyby na marne. Kiedy już upewnimy się, że usługi będą współgrać, możemy zaczynać. Złącze HDMI podpinamy pod dekoder telewizji satelitarnej lub kablowej do konsoli i łączymy się z usługą Xbox Live. Wówczas urządzenie jest już gotowe do konfiguracji z OneGuide:

  • z poziomu Ustawień przechodzimy przez Opcje TV i wyświetlania, aż do OneGuide;
  • po wykryciu sygnału HDMI przez konsolę wybieramy opcję Dalej;
  • w ostatnim kroku możemy samodzielnie dopasować sterowanie telewizją z poziomu konsoli.

Telewizja na konsoli PlayStation

W przypadku rozwiązań drugiego producenta najpopularniejszych konsol na świecie, czyli PS4 i PS5, nie mamy niestety możliwości bezpośredniego podłączenia ich do telewizji na żywo. Nie oznacza to jednak, że Sony nie znalazło innego rozwiązania tej kwestii. Posiadacze PlayStation mogą wybierać z szeregu licznych aplikacji mobilnych, które umożliwiają dostęp do wybranych przez nas programów. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Player: miłośnicy programów stacji TVN są zapewne z tą platformą zaznajomieni. Mając konsolę PS4, możemy zaopatrzyć się w powiększony pakiet i bez reklam na żywo oglądać zarówno TVN, jak i TVN24;
  • serwisy VOD: bogate aplikacje zapewniające dostęp do wielu programów. To do nich należą takie giganty jak Netflix, HBO Go, Cda.pl, Kodi, czy Apple TV;
  • YouTube: mimo że nie jest klasyczną aplikacją umożliwiającą dostęp do telewizji na żywo, YouTube jest platformą, na której odnaleźć możemy przeważającą część najważniejszych treści, z materiałami publicznej telewizji włącznie. Stanowi on zatem dobrą alternatywę dla innych aplikacji, jeśli nie zależy nam na klasycznych kanałach telewizyjnych.

Zdjęcie główne: JÉSHOOTS/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalne usługi sprzątania mogą poprawić wydajność w biurze?
Jak profesjonalne usługi sprzątania mogą poprawić wydajność w biurze?
Przekonaj się, jak profesjonalne usługi sprzątania mogą zaskakująco przyspieszyć wydajność w twoim biurze. Dowiedz się, jak schludne otoczenie wpływa na produktywność pracowników.
Jak skutecznie wykorzystać nawozy rolnicze w uprawie warzyw domowych?
Jak skutecznie wykorzystać nawozy rolnicze w uprawie warzyw domowych?
Odkryj tajemnice efektywnego wykorzystania nawozów rolniczych w hodowli domowej. Dowiedz się, jak przekształcić ogród w obfite źródło warzyw.
Płyny do płukania: Doskonała pielęgnacja tkanin dla pięknie pachnących ubrań
Płyny do płukania: Doskonała pielęgnacja tkanin dla pięknie pachnących ubrań
Płyny do płukania Lenor - pielęgnacja tkanin i piękne zapachy. Odkryj ich magię w praniu!
Ostatnie wpisy