Polecamy

Telewizja na konsoli. Sprawdź, czy masz odpowiedni sprzęt!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przy użyciu konsoli możemy nie tylko zagrać mecz piłki nożnej czy wziąć udział w wyścigu F1, ale także je obejrzeć. Nowe generacje konsol to dużo więcej niż gamerski sprzęt mogą z powodzeniem służyć jako transmiter telewizji na żywo.

Wszystko, co należy wiedzieć o telewizji z poziomu Xboxa lub PS

Niemal wszystkie konsole, które kiedyś służyły wyłącznie do gier, są dzisiaj czymś znacznie bardziej złożonym i zapewniają dużo bardziej zróżnicowaną rozrywkę – możemy ich używać do oglądania transmisji na żywo, odtwarzania filmów, telewizji na żądanie, a nawet transmisji strumieniowej telewizji na żywo za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Jeśli zatem jesteśmy posiadaczami Xboxa lub PlayStation, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilku prostych krokach przekształcić je w centrum domowej zabawy dla każdego.

Telewizja na konsoli Xbox

Na wstępie warto podkreślić, że takie rozszerzenie dostępne jest tylko dla posiadaczy konsol Xbox One X, Xbox One S lub oryginalnej Xbox One. Żadna z nich nie działa jednak bezpośrednio z tunerami telewizyjnymi USB i jedynym sposobem na oglądanie telewizji na żywo jest użycie aplikacji, która pełni funkcję transmitera. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie aplikacji OneGuide. Ale po kolei.

Pierwszym krokiem jest zorientowanie się, czy nasz lokalny dostawca telewizji jest dostępny dla aplikacji OneGuide – bez tego całe nasze starania poszłyby na marne. Kiedy już upewnimy się, że usługi będą współgrać, możemy zaczynać. Złącze HDMI podpinamy pod dekoder telewizji satelitarnej lub kablowej do konsoli i łączymy się z usługą Xbox Live. Wówczas urządzenie jest już gotowe do konfiguracji z OneGuide:

  • z poziomu Ustawień przechodzimy przez Opcje TV i wyświetlania, aż do OneGuide;
  • po wykryciu sygnału HDMI przez konsolę wybieramy opcję Dalej;
  • w ostatnim kroku możemy samodzielnie dopasować sterowanie telewizją z poziomu konsoli.

Telewizja na konsoli PlayStation

W przypadku rozwiązań drugiego producenta najpopularniejszych konsol na świecie, czyli PS4 i PS5, nie mamy niestety możliwości bezpośredniego podłączenia ich do telewizji na żywo. Nie oznacza to jednak, że Sony nie znalazło innego rozwiązania tej kwestii. Posiadacze PlayStation mogą wybierać z szeregu licznych aplikacji mobilnych, które umożliwiają dostęp do wybranych przez nas programów. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Player: miłośnicy programów stacji TVN są zapewne z tą platformą zaznajomieni. Mając konsolę PS4, możemy zaopatrzyć się w powiększony pakiet i bez reklam na żywo oglądać zarówno TVN, jak i TVN24;
  • serwisy VOD: bogate aplikacje zapewniające dostęp do wielu programów. To do nich należą takie giganty jak Netflix, HBO Go, Cda.pl, Kodi, czy Apple TV;
  • YouTube: mimo że nie jest klasyczną aplikacją umożliwiającą dostęp do telewizji na żywo, YouTube jest platformą, na której odnaleźć możemy przeważającą część najważniejszych treści, z materiałami publicznej telewizji włącznie. Stanowi on zatem dobrą alternatywę dla innych aplikacji, jeśli nie zależy nam na klasycznych kanałach telewizyjnych.

Zdjęcie główne: JÉSHOOTS/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolekcjonowanie nasion konopii indyjskiej jako sposób na poznawanie nowych odmian i gatunków
Kolekcjonowanie nasion konopii indyjskiej jako sposób na poznawanie nowych odmian i gatunków
Kolekcjonowanie nasion konopi indyjskiej to nie tylko hobby, ale także sposób na poznawanie nowych odmian i gatunków tej rośliny. Jest to szczególnie istotne z uwagi na fakt, że konopia indyjska to roślina o niezwykle bogatej różnorodności genetycznej, co oznacza, że istnieje wiele unikalnych odmian, których warto poznać.
Jak wybrać odpowiedni system wentylacyjny do domu?
Jak wybrać odpowiedni system wentylacyjny do domu?
Dowiedz się, jak wybrać skuteczny i ekonomiczny system wentylacji, który zapewni Ci idealny mikroklimat w domu.
Jak wybrać idealne uchwyty do mebli w stylu skandynawskim?
Jak wybrać idealne uchwyty do mebli w stylu skandynawskim?
Odkryj sekrety doboru uchwytów do mebli, które podkreślą charakter stylu skandynawskiego. Spersonalizuj swoje wnętrza dzięki naszym praktycznym wskazówkom.
Ostatnie wpisy