Polecamy

Puf może być wyjątkowym dodatkiem do każdego wnętrza. Zobacz nasze inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pufy wracają do łask. Wielofunkcyjny mebel, który nadaje się do absolutnie każdego pomieszania. Sprawdź, jakie znajduje zastosowanie i przekonaj się, że warto go mieć!

Puf niejedno ma imię

Każdy z nas, jak słyszy nazwę tego specyficznego mebla, wyobraża sobie nieco inną konstrukcję. Może to być mebel z nóżkami lub bez, elegancki lub bardziej użytkowy. Pufy pełnią także wiele ról: od siedziska poprzez podnóżek czy stolik aż po schowek na drobiazgi. Pufa możemy umieścić w każdym pomieszczeniu mieszkania – w przedpokoju sprawdzi się jako siedzisko przy zakładaniu butów; w salonie stanowić będzie dodatkowe siedzenie lub wygodny podnóżek; w pokoju dziecięcym możemy umieścić pufa, który służyć może za niski stolik, siedzisko albo schowek na zabawki.

Puf do salonu

Puf to mebel, który idealnie pasuje do salonu. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór modeli, kształtów i rozmiarów, które będą pasować stylistką do naszego wnętrza. Meble wypoczynkowe do salonu bardzo często mają pufy w zestawie. Możemy wówczas wybrać mebel z kompletu i nie martwić się o dopasowanie.

Meblem, który nie tylko będzie użytkowy, ale również dodatkowo udekoruje wnętrze, jest puf w stylu glamour. Pikowany mebel w pastelowym, beżowym lub czarnym kolorze, dodatkowo ozdobiony napami będzie skupiał uwagę i stanowił centralny punkt pomieszczenia. Puf glamour to nie tylko ozdoba. Świetnie sprawdzi się jako wygodne siedzisko, podnóżek oraz stolik.

Puf idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu vintage czy retro. Miłośnicy pomieszczeń inspirowanych czasami PRL powinni koniecznie pomyśleć o pufie. Jest to jeden z bardziej charakterystycznych mebli tamtych czasów. W szczególności na uwadze powinniśmy mieć tutaj pufy na nóżkach.

Puf do pokoju dziecięcego

Puf jest meblem wprost stworzonym do pokoju dziecięcego. Ozdobi wnętrze, może przydać się jako leżanka, schowek na zabawki albo wygodne siedzisko. Pufy do pokoju dziecięcego to temat rzeka! Pierwszą kategorią mebli są pufy ozdobne. Możemy zdecydować się na mebel wypełniony kuleczkami albo tradycyjny. Wśród wzorów znajdziemy bajkowe obicia tapicerskie albo meble stylizowane na zwierzęta lub piłki.

Kolejną kategorię stanowią miniaturowe wersje „dorosłych puf”. Taki mebel przyda się jako siedzisko do niskiego stolika. Na rynku znajdziemy również pufy, które pod wiekiem skrywają sporą przestrzeń do przechowywania.

Puf do łazienki

Kolejną domową przestrzenią, w której sprawdzi się puf, jest łazienka. Możemy wykorzystać go jako siedzisko do toaletki, postawić przy wannie, tak aby stanowił podręczny, kąpielowy stolik lub wykorzystać go jako schowek na papier toaletowy czy łazienkową elektronikę. Puf w łazience może także występować w roli eleganckiego i dyskretnego kosza na pranie.

Puf w łazience, a właściwie w pokoju kąpielowym, to niewątpliwy luksus. Taki dodatek, a zarazem dekorację, warto wykorzystać w łazienkach glamour. Możemy wówczas zdecydować się na bogato zdobiony mebel albo tradycyjny – pikowany.

Puf do przedpokoju

Puf w przedpokoju to świetne rozwiązanie nawet do niewielkich pomieszczeń. Dopełni wystrój, ułatwi zakładanie butów, może stanowić przestrzeń do przechowywania parasoli, czapek, rękawiczek. Po powrocie do domu możemy na szybko odłożyć na niego rzeczy.

Zdjęcie główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny stojak na wino do twojego domu?
Jak wybrać idealny stojak na wino do twojego domu?
Odkryj różne typy stojaków na wino, kierując się stylem, materiałem i pojemnością. Zrozum, jak odpowiednio dopasować stojak do dekoracji twojego domu.
Remont łazienki krok po kroku
Remont łazienki krok po kroku
Remont łazienki jest wyzwaniem, które nastręcza właścicielom najwięcej problemów od strony logistycznej i projektowej.
Jak prawidłowo wyposażyć fermę drobiarską – praktyczne porady dla hodowców
Jak prawidłowo wyposażyć fermę drobiarską – praktyczne porady dla hodowców
Odkryj praktyczne porady dotyczące wyposażenia fermy drobiarskiej. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć jak przygotować fermę dla hodowli drobiu, jakie są niezbędne udogodnienia i jak dbać o zdrowie i dobrostan Twoich zwierząt.
Ostatnie wpisy